Aeroklub Dolnośląski Mirosławice

PPL(A)
Private Pilot Licence (Airplane)

Czy chcesz być pilotem w linii lotniczej czy latać dla przyjemności, licencja turystyczna PPL(A) jest pierwszym krokiem w karierze lotniczej. Po jej uzyskaniu można samodzielnie zasiąść za sterami samolotów w lotach niekomercyjnych.

Stawiamy sobie za cel wyszkolić ucznia-pilota w zakresie praktycznej nauki latania w ciągu maksymalnie 3 m-cy. Uważamy , że taka intensywność szkolenia daje najlepsze wyniki w budowaniu właściwych odruchów i automatyzmów u młodego pilota.

W Aeroklubie Dolnosląskim możesz zrobić szkolenie teoretyczne niezbędne do tego by zasiąść w samolocie z instruktorem i odbyć swój pierwszy samodzielny start i lądowanie. Kurs teoretyczny odbywa się metodą e-learningu w licencjonowanym ośrodku szkolenia.

ppla
szkolenia

TEORIA

Przedmioty w ramach kursu:

• Prawo lotnicze oraz procedury kontroli ruchu lotniczego
  • Człowiek – możliwości i ograniczenia
  • Meteorologia
  • Łączność
  • Zasady lotu
  • Procedury operacyjne
  • Wykonanie i planowanie lotu
  • Ogólna wiedza o statku powietrznym

PRAKTYKA

Kurs praktyczny składa się z :

•  45 godzin lotów na samolotach jednosilnikowych Cessna 150 bądź 152

WYMAGANIA

• Osoba rozpoczynająca szkolenie musi mieć ukończone 16 lat, zaś w dniu ubiegania się o licencję PPL(A) musi mieć ukończone 17 lat.
  • Orzeczenie lotniczo-lekarskie klasy 1 lub 2 ( niezbędne do rozpoczęcia szkolenia praktycznego)

Z zaświadczeniem z naszego Aeroklubu badania lotniczo-lekarskie wykonasz taniej w gobll.pl
czyli Głównym Ośrodku Badań Lotniczo-lekarskich Aeroklubu Polskiego.

praktyka lotu

Zapisz się!