SZKOLENIA

AEROKLUBU

OFERTA SZKOLEŃ AEROKLUBU DOLNOŚLĄSKIEGO

Aeroklub Dolnośląski oferuje szkolenia samolotowe zgodnie z certyfikatem ULC PL/ATO-17 na samolotach Cessna 150 i Cessna 152 do uzyskania licencji pilota. Co wyróżnia nasze szkolenia? Szanujemy Twój czas więc instruktor wraz z samolotem zawsze czekają o umówionej godzinie.Uczniowie-piloci nie muszą spędzać długich godzin w oczekiwaniu na swoją kolej.
Jeśli zależy Ci na bardzo dobrym wyszkoleniu w kameralnych warunkach przy pełnym skupieniu na Tobie i rozwoju Twoich umiejętności – DOBRZE TRAFIŁEŚ! Jesteśmy właśnie takim Aeroklubem!

szkolenia praktyczne

DO UZYSKANIA LICENCJI PILOTA SAMOLOTOWEGO TURYSTYCZNEGO PPL(A)

DO UZYSKANIA UPRAWNIENIA NA SAMOLOTY LĄDOWE, JEDNOSILNIKOWE SEP (L)

DO UZYSKANIA UPRAWNIENIA NA PILOTAŻ SAMOLOTÓW NOCĄ

Najczęściej zadawane pytania

Kto może zostać pilotem?

Pilotem może zostać każda pełnoletnia osoba, która wykonała specjalistyczne badania lotniczo-lekarskie oraz ukończyła szkolenie teoretyczne oraz praktyczne do licencji PPL(A).Oba szkolenia kończą się egzaminami państwowymi składanymi w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

W jakich cenach Aeroklub oferuje szkolenia?

Zapraszamy do zakładki „cennik” na stronie głównej.Tam można znaleźć najaktualniejszą ofertę cenową szkoleń oraz wynajmu samolotów. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Ile samolotów Aeroklub może udostępnić swoim Klientom?

Aeroklub Dolnośląski posiada kilka samolotów przeznaczonych na cele szkoleniowe. Opis samolotów znajduje się na stronie w zakładce „Aeroklub”.
W szkoleniu do licencji PPL(A) wykorzystujemy samoloty Cessna 150 i 152. Cessna to najpopularniejszy samolot szkolno-treningowy na którym trenują przyszli piloci.

W jaki sposób można zapisać się na szkolenie?

Osoba zainteresowana rozpoczęciem szkolenia w naszym Aeroklubie powinna skontaktować się z sekretariatem lotniska. Telefon oraz adres mailowy podane są w zakładce „kontakt”.

Jakie mogą być formy płatności za szkolenia?

Płatności przyjmujemy przelewem bankowym bądź gotówką w terminach uzgodnionych w chwili zapisu na szkolenie.

Czy wymagane są badania lekarskie, aby móc ubiegać się o licencję pilota?

Tak, konieczne jest uzyskanie pozytywnego zaświadczenia lekarskiego z ośrodka medycyny lotniczej.
Więcej informacji na stronie: www.gobll.pl (Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich Aeroklubu Polskiego)
UWAGA: dzięki umowie między Aeroklubem a GOBLL we Wrocławiu wykonasz badanie taniej. Wystarczy skierowanie z naszego Aeroklubu.

Jak długo trwa szkolenie i w jakim trybie jest ono realizowane?

W Aeroklubie Dolnośląskim szanujemy Twój czas. Dlatego instruktor i samolot zawsze czekają o umówionej godzinie.U nas uczniowie-piloci nie muszą spędzać całego dnia na lotnisku w oczekiwaniu na dostępny samolot.To od determinacji i ilości poświęconego czasu na szkolenie zależy jego długość.
Jedynym czynnikiem na jaki nie mamy wpływu jest pogoda.

POSIADAMY CERTYFIKAT DLA ZATWIERDZONEJ ORGANIZACJI SZKOLENIA

DOWIEDZ SIĘ KIEDY SĄ NAJBLIŻSZE TERMINY