LOTNISKO

MIROSŁAWICE

AEROKLUB DOLNOŚLĄSKI – LOTNISKO MIROSŁAWICE


Lotnisko nasze, malowniczo położone w pobliżu masywu Ślęży i Zalewu Mietkowskiego przyciąga wiele osób, które spędzają u nas swój wolny czas, mając możliwość podziwiania piękna krajobrazów z pokładów naszych samolotów. Aeroklub Dolnośląski jest stowarzyszeniem, którego głównym celem jest rozwój lotnictwa sportowego oraz stworzenie młodzieży możliwości uprawiania różnorodnych form lotnictwa – sportu kształtującego charakter, uczącego samodzielności i odpowiedzialności. Dzięki wsparciu wielu znanych Firm oraz pomocy ludzi lotniczego serca, cel ten stał się możliwy w realizacji naszych ambitnych zamierzeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przygody ze wspaniałym sportem jakim jest lotnictwo.

O Lotnisku

Lotnisko Aeroklubu Dolnośląskiego znajduje się w Mirosławicach. Jest to niewielkie miasto zlokalizowane około 30 km od Wrocławia. Płyta lotniska położona jest 150 m.n.p.m. Na lotnisku są dwa trawiaste pasy startowe, których wymiary podano na rysunku w poniższej sekcji strony. Nasze lotnisko cieszy się dużym zainteresowaniem pasjonatów lotnictwa. Każdy Klient może u nas liczyć na spełnienie swoich marzeń dotyczących przygody z samolotami.

Pas startowy

Na naszym lotnisku znajdują się dwa pasy startowe o trawiastej nawierzchni w krzyżowym ułożeniu tak jak na schemacie obok. Pasy startowe mają wymiary 900 x 50 metrów oraz 800 x 50 metrów. Pas startowy 27/90 jest pasem, który jest najczęściej użytkowany przez pilotów lądujących na naszym lotnisku.

Stacja paliw

Na naszym lotnisku istnieje możliwość zakupu benzyny lotniczej AVGAS 100 LL. Osoba, która potrzebuje zatankować paliwo lotnicze w Aeroklubie Dolnośląskim zobowiązana jest do wcześniejszego uzgodnienia zakupu z osobami decyzyjnymi w tym zakresie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami.
W razie szczegółowych pytań w zakresie paliwa i jego kosztów prosimy dzwonić pod nr tel. 517 549 355

Dane lotniska

~

Kod literowy

EPMR

Położenie geograficzne

50°57’33” N
16°46’13” E

Nawierzchnia, wymiary, kierunek RWY

trawa, 900×50 m, 350-170°
trawa, 800x50m, 90-270°

Częstotliwość

122,605 MHz

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ SZKOLEŃ